×
Bariatri Kulup
Türkçapar Bariatrics
İNDİR - App Store'da
Görüntüle

Prof. Dr. Ahmet Türkçapar obezite ile savaşınızda size yardımcı olmak adına çalışmalarını güçlü ekibiyle birlikte…

Türkçapar Bariatrics (www.TurkcaparBariatrics.com) oluşumu altında sürdürmektedir.
www.TurkcaparBariatrics.com

Prof. Dr. Ahmet Türkçapar, genel cerrahi ihtisasını bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde,

uzmanlık dahil 25 yıllık akademik hayatında sadece mide cerrahisiyle ilgilenmiştir. Türkiye’de reflü cerrahisinin öncülerinden olup 4500’ü aşkın laparoskopik reflü ameliyatı gerçekleştirmiş, ayrıca mide fıtığı revizyon cerrahisi konusunda ileri düzeyde deneyim sahibidir. Laparoskopik şişmanlık cerrahisine 1993’te mide kelepçesiyle başlayıp, takip eden süreçte gastrik bypass ve tüp mide ameliyatlarıyla günümüze kadar 1000’in üzerinde vakayla hiç ölüm olayı olmadan, bu alandaki öncü ve eğitici cerrah olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bariatrik cerrahiyle ilgili bir çok ulusal ve uluslararası kongrelerde konuşmacı, kurs eğitmeni ve başkan olarak görev almaktadır. Prof. Dr Ahmet Türkçapar, ASMBS ve IFSO üyesi ve bu federasyon tarafından verilen ‘Center of Excellence’, yani ‘Mükemmellik Merkezi’ ünvanı sahibidir.

Bariatrik cerrahi, bir ekip işidir. Op. Dr. Ozan Şen, Ankara Üniversitesi kökenli olup laparoskopik cerrahi konusunda deneyim sahibidir. Son 5 yıldır sadece ileri laparoskopik teknikler, reflü cerrahisi ve obezite cerrahisi alanına odaklanmıştır. Üniversite yıllarında Prof. Türkçapar’ın asistanlığını yapan Dr. Ozan Şen, halen bu alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Diyetisyenimiz Göknel Dumanlı Houston Üniversitesi’nde üst dal olarak ‘Human Nutrition and Food’, alt dal olarak da Psikoloji üzerine Bachelor of Science eğitimi alan ve Phoenix Üniversitesi’nde sağlık yönetimi üzerine üst lisans çalışması yapmıştır. Amerika’da obezite cerrahisi kliniğinde uzun yıllar kazandığı deneyimi ile, ameliyat öncesi ve sonrası sizlerin yeni hayatınızda hep yanınızda olacak.

Psikoloğumuz Ezgi Deveci, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2009 yılında mezun olmuş ve Yüksek lisans eğitimini yine İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Ana Bilim Dalı, Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji programını 2012 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisans tezi, obezite cerrahisi adayı olan ve olmayan obez bireylerde psikopatoloji, beden bölgelerinden hoşnutsuzluk, tedavi motivasyonu ve yeme özelliklerinin değerlendirilmesi konusundadır. İstanbul Üniversitesi’nde obezite cerrahisi ekibinde yer alarak 5 yıl süre ile deneyim kazanmıştır. Şu anda ise yine İstanbul Üniversitesi’nde Psikoloji alanında doktora eğitimine devam etmekte ve kliniğimizde sizlere, hayat boyu duygusal yeme bozukluklarının çözümünde yardımcı olacaktır.

Ekibimizin en önemli özelliği ise, sizin bütün iç hastalıklarıyla ilgili problemlerinizi, iç hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve romatoloji uzmanı Prof. Dr. Nuran Türkçapar’ın yaşam boyu takip edecek olmasıdır. Morbid obeztenin sadece cerrahi yaklaşımı değil, öncesi ve sonrasında dahili problemlerin aşılmasında da merkezimiz bir bütün olarak sizlere yardımcı olacaktır.
Morbid Obezitenin tedavisi, tek başına cerrahi ile yada cerrahın sorumluluğunda yürütülemeyecek kadar karmaşık ve zorludur. Ekibimizin en büyük özelliği, deneyimli ve uzun yıllardan bu yana obezite tedavisi ile spesifik olarak alanında çalışan ve eğitim gören uzmanlardan oluşmasıdır.

Kliniğimiz sizleri ‘Center of Exellence’ olmasının verdiği sorumlulukla sadece operasyon öncesi ve sonrası değil, düzenli olarak hayat boyu ve ücretsiz olarak takip edecektir. Morbid obezite cerrahisinde aranan en önemli unsurlardan biri güven duymak, diğeri de doktoruna ve ekibine tatil günleri dahil 24 saat ulaşabilme arzusudur. Ekibimize dahil olan tüm hastalarımız, doktorlarına ve destek ekibine her an ulaşabilme imkanına sahiptirler.

 

Obezite cerrahisinde tecrübe ve bilgi birikimi kadar, hastanın çok donanımlı ve deneyimli bir ekip tarafından da desteklenmesi ve bunun hayat boyu sürdürülmesi, başarıyı artıran en önemli faktördür.

TürkçaparBariatrics tanıdıkça seveceğiniz, hayatınıza dokunarak yeni anlamlar katmayı hedefleyen bir klinik olarak sizlerle beraber olmak istiyor.